خانه / ایستگاه نور / انتخاب من و تو بین ماندن و رسیدن

انتخاب من و تو بین ماندن و رسیدن

انتخاب من و تو در ماندن و رسیدن

چشم  انتظاریم تا آن رسیده ها  بمانند و یا آنانی که جا مانده اند برسند و روز ۲۹ اردیبهشت این انتظار را خاتمه خواهد داد و برای رسیدن به روز موعود چند قدمی بیش نمانده است و جای برای سخن گفتن نیست .

اما آنچه بیش از هرچیزی که وجدان بیدار و هوشیار را متأثر و متألم می سازد ماندن در قدرت و یا رسیدن به قدرت به چه قیمتی است ؟

آیا می دانید  هزینه سنگین و سرسام آور آن به دوش کیست و چه کسی باید پرداخت کند ؟

آیا می دانید چه سرمایه های قربانی می شود تا آنانی که هستند بمانند و یا آنهای که به فکر رسیدند برسند ؟

آیا کسی به تأمین منابع و هزینه های سنگین ماندن و رسیدن می اندیشد ؟

آیا کسی هم از به غارت رفتن سرمایه های معنوی و انسانی ما در این داد و ستد سیاسی بین ماندن و رسیدن می اندیشد ؟

آیا از حلقوم کسی فریادی برای به غارت رفتن سرمایه معنوی و انسانی ما بلند می شود ؟

آیا کسی به فکر چاره اندیشی و خاموش کردن کینه ها و نفرت های که به جان برادران ایمانی  و انقلابی افتاده است هست ؟

آیا کسی هست که اجازه ندهد کسانی برای ماندن و عده ای برای رسیدن کاخ رفیع انقلاب اسلامی را به آتش نکشند ؟

جان دادگان دیروز که برای میهن از جان و مال و فرزند خود گذشتند کجایند تا به آیندگان به قدرت و درماندگان در قدرت درس ایثار و گذشت یاد دهند ؟

آن پدران معنوی که افق های برتری از اندیشه های اسلامی را تماشا می کردند و با انقلاب اسلامی به دنبال انفجار نور در اقصا نقاط جهان بودند کجایند تا ببینند همان فرزندان دیروزشان که سیلی های ستم شاهی خورده بودند و خاک جبهه و جنگ آنها را خاکی کرده بود امروز برای نظام باتلاق درست می کنند ؟

کجایید ای شهیدان خدایی که ببینید درمانگان در قدرت و واماندگان از قدرت چگونه برای رسیدن به قدرت قدرت نمایی می کنند و هر از کاهی کوهی بر علیه دیگری می سازند شما مردان خدا بودید که دیروز با عشق و ایمان به مولایتان حضرت علی علیه السلام و مقتدایتان حضرت عبدالله علیه السلام نه تنها کاهی را کوه نمی کردید بلکه جانتان را به طبق اخلاص گذاشتید تا کوهی را از گردن ملتی بردارید ؟

شما بودید که جهان بشری را با گذشت و ایثارتان در بهت و حیرت بردید و کرانه های دور را و افق های بلند را پیشروی بشریت نهادید امروز کجایید تماشاگر ماندها و رسیدن ها همقطاران دیروز خود باشید ؟

خوشا به سعادتان که رفتن را بر ماندن و رسیدن ترجیح دادید و تمام دارای خود را برای رفتن آبرومندانه هزینه کردید و خود را به متاع قلیل ماندن و یا رسیدن نباختید ؟

ای شهداء عزیز ای ختفگان بینا آی همت آی علم دار ، آی باقری آی متوسلیان ، آی بهشتی ، آی مطهری ، آی مفتح ، آی دستغیب آی امام شهیدان ای مردان استقامت و ایثار و گذشت کجایید تا یاران و فرزندان دیروز خود را تماشا کنید که امروز برای ماندن و یا رسیدن بر سر میراث گرانقیمت شما چه معرکه ای به پا کرده اند ؟

ای مردان مرد کجایید ببینید فرزندانتان سفره میراثتان را چگونه می درند و چگونه تهمت ها و افتراءها و دروغ ها و لجن پراکنی ها و کینه ورزی ها و قدرت طلبی ها دست به دست می شود و  همه دست آوردها و زحمات شما را به غارت می برند ؟

ای کاش می بودید می دیدید واماندگان از قدرت با درماندگان در قدرت برای ماندن و رسیدن به قدرت چه هزینه های سنگینی را بر امت اسلامی و تفکر ناب شیعی وارد می کنند ؟

روزهای سختی است که برایم می گذرد نه از این جهت که در انتخاب بین ماندن و رسیدن درمانده ام گر چه این هم سخت و نگران کننده است و با فردای من بازی می کند اما بیش از همه آنچه مرا سخت می آزارد و نگران می سازد و نسبت به فردایم مضطرب و نگرانم می کند ماندن و رسیدن به « قیمت از دست دادن همه چیز » است فرقی ندارد بر عریکه قدرت آنانی بمانند که به دنبال ماندند یا آنانی بیایند که به دنبال رسیدند آنچه از همه اینها مهمتر است و خون جوانمردان زیادی پای آن ریخته شده است ماندن جوانمردی است ماندن شکوه و عظمت اسلامی است ، ماندن اخلاق و انصاف و عدالت است ، ماندن اخوت و برادری و مهربانی است ، ماندن گذشت و ایثار و بلند نظری است ، ماندن حق و حقیقت و صداقت است ، ماندن نورانیت و معنویت و خداترسی است ، ماندن عشق و ایمان به ملت به پا خواسته انقلابی است ، ماندن صفا و صمیمت و مهر ورزی است ، اما امروز شاهدیم این سرمایه های گران قیمت انقلابی از چپ و راست غارت می شود و هر روز شاهدیم بین برادران ایمانی سایه شوم کینه و نفاق و دوئیت و تیرگی ، قدرت طلبی ، خود برتربینی ، خودستایی ، خودنمایی ، دیندار فریبی و مردم فریبی ، دشمن دوستی ، دشمن گرایی ، و …… و هزاران زشتی و پستی خودنمایی می کند

به حق باید نگران بود برای مظلومیت شهدائمان ، امام و انقلاب مان ، با خون گریست بر از دست دادن آرمانهایمان و ارزشیمان امروز بیش هر چیزی که انسان را درد مند می کند سایه شوم جنگ استکبار جهانی نیست که ملتی یا دولتی آن را از سر مردم بر داشته است امروز درد این است که بپاخاستگان دیروز برای رسیدن به قدرت با هم جنگ می کنند این سایه شوم جنگ طلبی سیاسی را چه کسی باید از سر ملتی واکند ؟

سایه شوم جنگ ماندن و رسیدن به قدرت را چه کسی باید که از سر ملت کوتاه کند تا ایمان و اعتماد و اعتقاد به انقلاب و نظام و سردمداران به نظام باقی بماند ؟

آیا امروز کسی به فکر فردای بچه های انقلاب  اسلامی نیست ؟ آیا فرزندان امروز در فردای قیامت از کسانی که برای رسیدن به قدرت دعوای ماندن و رسیدن را راه انداخته اند و اردوکشی سیاسی در عرصه جهانی را در مقابل دیدگان عالم قرار داده اند و به ارزش های والای انقلابی و آرمانی پشت و پا زده اند به خداوند و ائمه هدی علیهم السلام و به شهداء و امام شهداء شکایت نمی کنند ؟ از این همه بذر یأس و نا امیدی و نا کارآمدی که بر دلهای مؤمنان و علاقمندان به انقلاب پاشیده می شود و نسبت به اصلاح طلبان و اصولگرایان که فرزندان این مرز و بوم بوده اند و در عرصه های مختلف انقلاب حضور داشتند و تا به امروز انقلاب اسلامی بر دوش آنها بوده است آیا سر خورده و مأیوس نخواهند شد ؟

آیا اصولگراها و اصلاح طلب ها از آن روز نمی ترسند  که مردم با جواب نه به هر دو نه از تاک نشانی بگذارند نه از تاک نشان ؟

این حقیر از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری و ستادها و حامیان و طرفدارانش به عنوان یک فردی که نعمت انقلاب را با تمام وجودش درک می کند ملتمسانه و خاضعانه می خواهم همه بیایید برای سربلندی انقلاب و نظام اسلامی و امام و شهداء از بگو مگوهای بی حاصل و دل سرد کن دست بر داریم و دست در دست هم دهیم تا به مهر ، میهن خویش را کنیم آباد

اعاذنا الله و ایاکم من شرور انفسنا و سیئات اعمالنا

درباره ی علیرضا شجاعی

من علیرضا شجاعی هستم اندیشه گم شده دوران ماست در جست جوی پرسشهای بنیادینی هستیم که این گم شده را پیدا کند...

همچنین ببینید

تکیه به دیوار انتظار

می شود قیافه و شکل و شمایل انسان داشت و از انسانیت بهره ای نبرد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *